Ogłowie bezwędzidłowe Hackamore Balotade® Quick

  399,00 zł
  Brutto
  Rozmiar
   Ilość
   Obecnie brak na stanie

   Ogłowie bezwędzidłowe Hackamore Balotade® Quick. Jest to połączenie Hackamore z długimi czankami Balotade® Roma z anatomicznie wyprofilowaną częścią potyliczną.

   Wykonane w całości z naturalnej skóry.

   Hackamore to kiełzno pozwalające przenieść nacisk z wnętrza pyska konia na jego kość nosową. Wiele koni woli ten rodzaj kontaktu i lepiej na niego odpowiada. Jeśli więc nie wiesz jeszcze jaki rodzaj wędzidła jest dla twojego konia odpowiedni to hackamore jest obowiązkowym punktem na liście do przetestowania.

   To idealne rozwiązanie dla koni nieakceptujących wędzidła, a także tych, które mają wady zgryzu lub inne, utrudniające prawidłowe działanie tradycyjnego kiełzna. Hackamore sprawdza się świetnie także jako kiełzno tymczasowe w okresie następującym po robieniu zębów. A jak wiadomo, przynajmniej raz w roku dobrze jest ten zabieg wykonać.

   Część nosowa wykonana ze skóry naturalnej, podszytej bardzo miękką, grubą podkładką. Jej anatomiczny kształt i optymalna szerokość gwarantuje łagodne działanie.

   Posiada delikatny, 1 rzędowy, profilowany naczółek podszyty skórą. Pasek potyliczny jest poszerzony, wyprofilowany oraz miękko podszyty. Nie przechodzi przez niego żaden dodatkowy pasek do nachrapnika, dzięki temu nacisk rozkłada się równomiernie.

   Dzięki zastosowaniu specjalnego paska na ganaszach ogłowie leży stabilniej niż modele, w których zastosowano paski podgardlane.

   Okucia są w kolorze srebrnym i zostałe wykonane ze stali nierdzewnej. Dodatkowo każda sprzączka posiada rolkę ułatwiającą zapinanie. Czanki wykonane zostały w całości ze stali nierdzewnej.

    

   B-7523