Wędzidło D-ring podwójnie łamane z zabawką Blue Steel Balotade®

  159,00 zł
  Brutto
  Rozmiar
  Ilość
  Dostępne w magazynie - dostawa 24h!
  Wędzidło D-ring podwójnie łamane z zabawką Blue Steel Balotade®.

  Wędzidło pełne, dzięki swojemu ciężarowi stabilnie leży w pysku konia.

  Ścięgierz wykonany z ręcznie polerowanej „słodkiej” niebieskiej stali. Słodkie żelazo w naturalny sposób wzmacnia wydzielanie śliny, a w trakcie użytkowania pod wpływem wilgoci, ciepła i działania powietrza powstaje delikatny nalot rdzy powierzchniowej o słodkim smaku, która naturalnie pobudza wydzielanie śliny u konia, co sprawia, że przyjmuje on lepiej wędzidło.

  Czanki w kształcie litery D mocniej działają na policzki konia. Znacznie ułatwia to wykonywanie zakrętów. Wyprofilowanie tych kółek zapewnia naturalne ułożenie wędzidła w pysku konia.

  Dzięki zastosowanej technologii, kiełzno zmienia kolor z niebieskiego, przez szare, do brązowego.Pomimo zachodzącego procesu utleniania, wędzidło nie traci swoich właściwości. Gdy materiał (niebieska stal) reaguje z wilgocią, ciepłem i powietrzem w procesie zwanym utlenianiu powstaje rdza o słodkim posmaku.

  Wędzidło z niebieskiej stali zmienia kolor oraz pojawia się nalot z rdzy. Nie martw się – to naturalny efekt.

  Większości wierzchowców odpowiada ten słodki smak i zaczynają mocniej żuć wędzidło.

  Wędzidło z wąsami dzięki swojej charakterystycznej konstrukcji pomaga przy pracy z końmi mającymi trudności ze skręcaniem. Znacznie ułatwia pracę i zapewnię prawidłowe działanie wędzidła na język.

  Pierścienie wykonane ze stali nierdzewnej.

  Grubość ścięgierza to 16 mm.
  Średnica pierścieni dla rozmiarów 14,5, 13,5, 12,5, 11,5 to 65 mm.

  B-7599