Pro-Linen® Endurance Mix™ 20kg – dla koni rajdowych

130,60 zł
Brutto

Pro-Linen® Endurance Mix™ 20 kg – specjalistyczna mieszanka paszowa przeznaczona dla koni poddawanych długotrwałemu wysiłkowi, idealna dla koni rajdowych.

Pro-Linen® Endurance Mix™ 20 kg – specjalistyczna mieszanka paszowa przeznaczona dla koni poddawanych długotrwałemu wysiłkowi, idealna dla koni rajdowych.

Konie rajdowe to wyjątkowa grupa w sportach jeździeckich. Wymagania im stawiane są zdecydowanie odmienne w porównaniu z innymi konkurencjami. Długotrwały wysiłek o umiarkowanej intensywności wymaga diety zbilansowanej, tak aby energii starczyło do końca.

 

Cechy produktu:

 • właściwy poziom energii podczas całego wysiłku
 • wsparcie w budowie silnych i mocnych kopyt
 • wysoka zawartość naturalnej witaminy E i organicznego selenu
 • wysokiej jakości tłuszcze pochodzenia roślinnego
 • innowacyjne formuły: Anti-Ox Revital Formula™ i Pro Active Organic Complex™
 • naturalna regeneracja mięśni

 

Tłuszcz w diecie korzystnie wpływa na wydajność długich treningów. Jego dodatek zwiększa zdolność konia do mobilizowania zapasów tłuszczu w celu uzyskania energii. Sięgając po zapasy tłuszczowe organizm oszczędza zapasy glikogenu mięśniowego, który z kolei jest potrzebny do bardziej intensywnego ćwiczenia. Pro-Linen® Endurance Mix™ jest bogaty w wysokiej jakości oleje roślinne, a także w stabilizowane otręby ryżowe.

Pro-Linen® Endurance Mix™ jest bogaty w wysokiej jakości białko, witaminy i minerały. Substancje te są pochodzenia organicznego i cechują się wysoką biodostępnością. Efektem długotrwałego wysiłku jest wytwarzanie wolnych rodników, które mogą uszkodzić składniki komórek i samych mięśni, dlatego w paszy zastosowano odpowiednią ilość selenu, witamin E i C. Składniki te są przeciwutleniaczami, ich zadaniem jest tłumienie wolnych rodników, co zmniejsza uczucie zmęczenia i bolesności mięśni.

Bardzo ważnym aspektem dla koni rajdowych są silne i zdrowe kopyta, dlatego w Pro-Linen® Endurance Mix™ zastosowano odpowiednią ilość takich składników jak biotyna, metionina, jod i cynk. Magnez z kolei odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.

Pro-Linen® Endurance Mix™ jest bogata w sód, chlorek i potas. To właśnie te składniki są wydalane z organizmu konia razem z potem w trakcie wysiłku. Pocenie się to naturalne zjawisko, jego zadaniem jest obniżenie temperatury ciała. Skutkiem ubocznym jest tracenie elektrolitów, które trzeba uzupełnić w diecie. To właśnie konie rajdowe pocą się najintensywniej, ponieważ ich wysiłek rozłożony jest na długi okres czasu. Niedobór tych kluczowych pierwiastków znacznie obniży zdolność organizmu do wysiłku poprzez osłabienie mięśni.

Wszystkie składniki użyte w Pro-Linen® Endurance Mix™ są zbilansowane tak, by jak najmniej obciążyć układ pokarmowy. Długotrwały wysiłek w trakcie rywalizacji to zdecydowanie niekorzystna sytuacja dla żołądka i jelit nastawionych na ciągłe pobieranie pokarmu objętościowego małymi porcjami. Pasza jest bogata w składniki buforujące działanie soku żołądkowego, właściwy balans między włóknem, tłuszczem i zbożami oraz zastosowanie odpowiednich dodatków żywieniowych sprzyjają regulacji procesów trawiennych.

Tworząc Pro-Linen® Endurance Mix™ pomyśleliśmy również o wysokiej biodostępności pozostałych związków mineralnych, dlatego skorzystaliśmy ze sprawdzonej formuły Pro Active Organic Complex™, która wzbogaca paszę o minerały pochodzące z organicznych źródeł, dzięki czemu konie, które nie miały stwierdzonych niedoborów, karmione Pro-Linen® Endurance Mix™ zgodnie z zaleceniami producenta nie wymagają dodatkowej suplementacji.

 

Kupuj świadomie

Zapoznaj się ze szczegółowym składem ilościowym i jakościowym oferowanej paszy. Zwróć uwagę na źródła minerałów i witamin oraz ich koncentrację i proporcje. Szczególne znaczenie dla koni mają witaminy A, D, E oraz pierwiastki: cynk, miedź, biotyna, selen, mangan i kobalt.

 

Skład: Mikronizowany jęczmień, lucerna granulowana,mikronizowana  kukurydza, suszone owoce (czarne porzeczki, jabłka), melasa z buraka cukrowego, olej sojowy, otręby ryżowe Rice Boost™, siekana lucerna, łuska owsiana, otręby pszenne, prasowane nasiona czarnego kminku, prasowane nasiona lnu, owoce dzikiej róży, chlorek sodu, drożdże piwne, mieszanina olei tłoczonych na zimno (lniany, rzepakowy, rydzowy, z ogórecznika), Pro Aktive Organic Complex™(Pro yeast live™- żywe kultury drożdży otoczkowane Saccharomyces cerevisiae, organiczny selen Sel-plex®, Bio-plex® glicynowe chelaty: miedziowy, cynkowy, manganowy, żelazowy, kobaltowy).

Składniki analityczne:

 • Białko surowe 12,7%
 • Tłuszcz surowy 8,5%
 • Włókno surowe 11%
 • Popiół surowy 6,0%
 • Magnez 0.25%
 • Wapń 0,9%
 • Fosfor 0,3%
 • Sód 1,2% 

Dodatki w 1 kg:

Witamina A ( E672) 17000 IE Witamina B1 10.12 mg Witamina B2 13,1 mg Witamina B4 505 mg Witamina B6 6,10 mg Witamina B12 38.69 mg Witamina D3 ( E 671) 1350IE Witamina E 300mg Biotyna 350mcg 

Związki pierwiastków śladowych:

Jod (3b201) 1,2mg Selen ( 3b801) 0.6mg Miedź ( E4) 35mg Cynk ( 3b801) 240mg Żelazo ( siarczan żelaza 2II) 120mg Kobalt 1,12mg Mangan (3b503) 130mg 

Aminokwasy:

Lizyna (3c322) 0.45% Metionina (3c301) 0.25% 

Zalecane żywienie: 

W zależności od intensywności treningu i wagi konia zaleca się podawać 350 g – 700 g na 100 kg masy ciała. Takie dawkowanie w pełni pokrywa zapotrzebowanie minerałowo-witaminowe. Paszę można łączyć z owsem, wówczas jednak zaleca się odpowiednie uzupełnienie diety o dodatek Pro-Linen®Horsvit Complex™-witaminy i minerały z organicznych źródeł.  W przypadku karmienia koni chorych dietę należy skonsultować z lekarzem weterynarii.   Paszę należy przechowywać w suchym i przewiewnym miejscu. 

C083-5959B_20210712104124
100 Przedmioty
chat Komentarze (0)
Wczytywanie ...